Zdjęcie wydarzenia Wyobraź sobie miasto. Cykl rozmów o przyszłości.

Wyobraź sobie miasto. Cykl rozmów o przyszłości.

Urbanizacja napędza globalny wzrost gospodarczy. Nie może jednak odbywać się kosztem środowiska naturalnego ani obywateli.

Urbanizacja napędza globalny wzrost gospodarczy. Nie może jednak odbywać się kosztem środowiska naturalnego ani obywateli.

Dlatego łączymy wiele środowisk, by wspólnie spróbować wyobrazić sobie model miasta odpowiadający obecnym wyzwaniom. Odpowiadamy na aktualne wyzwania, projektujemy miasto przyszłości Wyobraź sobie lepsze miasto. Miasto mądrzejsze. Miasto przyszłości. A teraz wspólnie zastanówmy się jak je stworzyć.

Organizatorzy zapraszają na „Wyobraź sobie miasto. Cykl rozmów o przyszłości". Chcemy miasta na miarę XXI wieku – nowoczesnego, bezpiecznego i zrównoważonego. Miasta, które odpowiada aktualnym oczekiwaniom oraz możliwościom mieszkańców.

A Ty? Jakiego miasta potrzebujesz? Dołącz do dyskusji ekspertów i praktyków! 14 października odbędzie się finał serii pt. „Wyobraź sobie miasto. Cykl rozmów o przyszłości”. Spotkamy się ONLINE i porozmawiamy o “ Współdziałaniu z korzyścią dla miasta”.

Obszary dyskusji:

  • Analiza przykładów miast rozwiniętych, które na naszych oczach przechodzą zmianę – czy jesteśmy w Polsce gotowi i otwarci na ten proces?
  • Czego potrzeba miastu, żeby było w przyszłości miejscem dobrym do życia – od czego zacząć?
  • Jakimi sposobami edukować społeczeństwo by potrafiło odpowiadać na wyzwania przyszłości – od instytucji i urzędów, przez architektów i deweloperów, po mieszkańców?
  • Jak wzmacniać poczucie wspólnej odpowiedzialność za miasto?

Goście:

  • Daria Kieżun - architektka, kuratorka sztuki współczesnej, dyrektor programowa DoFA, prezes SARP O/Wrocław. 
  • Ewa Voelkel-Krokowicz - właścicielka i CEO Concordia Design - centrum kreatywności i biznesu. Stworzyła również Lab150 - pierwsze w Polsce centrum projektowania i prototypowania produktów oraz usług. 
  • Izabela Duchnowska - menadżerka kultury, działaczka społeczna, organizatorka wydarzeń artystycznych i społecznych. Przedstawiciel/ka wrocławskiego oddziału PZFD (TBC)
  • Moderator: Michał Karbowiak – community manager Concordia Design Wrocław.

Szczegóły wydarzenia:
evenea.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia