Zdjęcie wydarzenia 8. Urodziny Macondo

8. Urodziny Macondo

W tym roku z okazji 8. urodzin Macondo wybierzemy się w świat teatru. Otoczymy się niezwykłymi rysunkami kostiumów prof. Elżbiety Wernio.

W tym roku z okazji 8. urodzin Macondo wybierzemy się w świat teatru. Otoczymy się niezwykłymi rysunkami kostiumów prof. Elżbiety Wernio, zaprezentujemy najnowszy spektakl Nieformalnej Grupy Teatralnej Macondo, a na koniec wydamy bankiet w bardzo teatralnym stylu.

25.11 18.00  Wernisaż wystawy rysunków Elżbiety Wernio

Kostium Profesor Elżbieta Wernio w swoim dorobku scenografa teatralnego ma ponad siedemdziesiąt realizacji w polskich teatrach dramatycznych, teatrze telewizji i filmach muzycznych. Jako absolwentka wrocławskiej ASP z dyplomem, z wyróżnieniem, początkowo karierę artystyczną wiązała z pracą na Uczelni, szybko jednak pochłonął ją teatr. Znaczącym doświadczeniem pierwszego etapu kariery było współtworzenie Teatru Witkacego w Zakopanem, a także współpraca z reżyserką Julią Wernio.

Bogate portfolio uzupełniają prace w dziedzinie plakatu, projektowania graficznego oraz aranżacji przestrzeni. Prof. Wernio od 2006 roku prowadzi zajęcia z projektowania scenografii w Katedrze Scenografii. Dzięki jej pracy organizacyjnej, jako kierownika Katedry, Senat ASP powołał Katedrę Scenografii w 2012 roku, a następnie scenografię jako kierunek studiów. W Macondo pokażemy projekty kostiumów z wybranych spektakli prof. Elżbiety Wernio.

Wstęp wolny.

26.11  17.00 Premiera spektaklu ,,Odejście Głodomora” na podstawie Tadeusza Różewicza

Organizatorzy zapraszają na premierę spektaklu ,,Odejście Głodomora” w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej Macondo, która pracuje pod czujnym okiem Julii Wernio. Spektakl odbędzie się w Infopunkcie na Łokietka 5!

Wstęp wolny.

26.11 20.00 Bankiet

Organizatorzy zapraszają na bankiet popremierowy i zarazem urodzinowy, na którym będziemy wywoływać teatralne duchy, ogrywać stare teatralne tradycje i świętować 8. urodziny Macondo!

Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia:
macondofundacja.weebly.com

Galeria

Powiązane wydarzenia